Sieć bezprawia

W Polsce zabronione jest pobieranie opłat innych niż marża handlowa za przyjęcie towaru do sprzedaży (podstawa prawna: Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji).

Oznacza to, że wszelkie zapisy w umowach związane z:

  • opłatami marketingowymi i reklamowymi
  • konsultacjami handlowymi
  • opłatami logistycznymi i magazynowymi
  • bonusami, rabatami oraz upustami
  • opłatami z tytułu otwarcia nowego marketu

są absolutnie nielegalne i godzą w słuszny interes przedsiębiorcy.

Powyższe wyliczenie nie wyczerpuje listy nadużyć. Obsługa prawna marketów do perfekcji opanowała wprowadzanie do umów zapisów, które kamuflują sieciowy haracz. Bez znajomości technik windykacyjnych i wieloletniego doświadczenia wygranie sprawy w sądzie jest praktycznie niemożliwe. I to niezależnie od orzecznictwa, które można uznać za korzystne dla pokrzywdzonych.

Nie należy jednak rezygnować z dochodzenia swoich praw. Sieci handlowe nie są przecież wyłączone z polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości. Dróg korzystnego rozwiązania problemu jest wiele – od satysfakcjonującej ugody po finał sądowy. Należy tylko powierzyć sprawę specjalistom.

SAF SA jest pierwszą firmą konsultingowo-windykacyjną, w której utworzono wieloosobowy Zespół ds. Nielegalnych Opłat. W skład Zespołu weszli najlepsi ekonomiści i prawnicy. To eksperci, którzy znają specyfikę funkcjonowania marketów, znają słabe punkty sieci i potrafią wykorzystać swoją wiedzę z korzyścią dla Klienta.

artykuły
Artykuły

Bezpłatne konsultacje tel. 32 368 30 33

Zdając sobie sprawę jak wielkim problemem jest dla Państwa kwestia płacenia hipermarketom tzw. opłat półkowych, oferujemy naszą pomoc. Rozumiemy, że podjęcie decyzji o chęci odzyskania Państwa pieniędzy może być trudne, a kontakt w tej sprawie może budzić wiele obaw.  Zapewniamy kompleksową, bezpłatną konsultację ze...

czytaj więcej>
ludzie
Ludzie

Zespół ds. nielegalnych opłat

Zespół został utworzony we wrześniu 2007 roku. Była to bezpośrednia odpowiedź na potrzeby naszych Klientów. Już po pierwszych publikacjach prasowych nt. opłat półkowych zaczęliśmy być pytani o możliwość podjęcia się windykacji wobec marketów.  Powołana komórka liczyła początkowo 2 osoby, obecnie Zespół składa się...

czytaj więcej>